Dental Implants

Dental Implants

Size uygunmu?

Yara iyileşmenizde sorun yoksa,
Ağız hijyeni iyi ise,
Yeterli miktarda sağlıklı kemik yapısına sahip,
Şeker hastası iseniz ancak kontrol altında ise,
İleri derecede kemik erimesi yok ise,

Size implant uygulanabilir.

İmplant uygulanması sizin için iyi bir öneri olabilir  

Parsiyel diş eksikliğinde implant uygulaması ile sağlıklı dişlere herhangi bir işlem yapılmaz. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur.
İmplant total yada parsiyel   diş eksikliğinden  kurtulmak için güzel bir çözüm sunar
Kemik erimesi olan kişilerde daha stabil ve kullanışlı total protez  sağlar.
Günümüzde implant materyali olarak kullanılan metal titanyumdur. Titanyum, doku uyumu mükemmel olan  güvenle kullanılan bir metaldir.

 

İmplant  başarısı nelere bağlıdır ?

Genel sağlığın iyi olması, yani yeterli “iyileşme potansiyeli” olması.
İmplantın temizlik ve bakımının doğru yapılması gerekmektedir.
Sigara içilmesi  olumsuz olarak implant başarısını etkilemektedir
Aşırı alkol kullanılması  da başarıyı olumsuz etkileyecektir

Kanser riski var mıdır? 

Tıp ve diş hekimliği dünyasında diş implantlarının kansere neden olduğunu gösteren tek bir örnek bile yoktur.

İmplant garantili bir tedavimidir ? 

Her tür tıbbi müdahalede olduğu gibi implantlar için de garanti vermek mümkün değildir. Ancak kliniğimizde tedavi başarısını artırmak için gerekli koşullar son derece özenle bir araya getirilir.

İmplant Pahalı bir tedavi midir? 

İmplant uygulamaları bir dizi karmaşık ve uzun süreli işlemleri gerektirir. Dolayısıyla rutin diş hekimi hizmetlerinden daha yüksek bir harcama da gerektirirler. İmplant tedavileri tamamlanan hastalarda yapılan bir araştırmada, hastalar yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve gerekirse aynı şeyi tekrar yaptıracaklarını belirtmişlerdir.

Operasyon sırasında ve sonrasında bir rahatsızlığım olacak mı?

Operasyon lokal anestezi ve sedasyon ile hiçbir ağrı ve rahatsızlık duyulmadan yapılabilmektedir. Gerekli durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Operasyondan sonra herhangi bir diş çekiminden sonra da duyulabilecek hafif bir ağrı veya şiş olabilir. Bunlar da ağrı kesicilerle ve gerekli önlemlerle rahatlıkla giderilebilir.

Yerleştirme operasyonu ve protezin tamamlanması ne kadar sürer? 

Operasyondan sonra, implant ile kemiğin kaynaşması için 3 ay kadar beklenir. Daha sonra bu implantlar üzerine, birkaç seans süren bir uygulama ile protezler yerleştirilir.
Bir diğer seçenek ise, aktif yüzeyli implantlardır. Kaynaşma  (osseointegrasyon) süresini 2 haftaya indiren dolayısıyla çok daha kısa sürelerde protez yapımına imkan veren bu yeni tür implantlar da hastalarımızın zaman kısıtlılığına bağlı olarak tercih edilebilir.

Çekmeköy İmplant

Çekmeköy implant diş kliniği Superdentte sizler de kaybettiğiniz dişler yerine doğala en yakın sonucu veren İmplant Tekniği ile doldurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekmeköy implant kliniği Superdent ile iletişime geçmek veya online olarak randevu almak.