Lamine Tooth

Lamine Tooth

Lamine Diş Nedir?

Lamineler dişlerin sadece ön yüzlerine yapıştırılan 0.3-0.5 mm inceliğınde porselen yaprakçıklardır. İçeriği preslenmiş porselen olan laminelerin ışık geçirgenliği ve estetik görünümleri mükemmeldir. Yapılışı sırasında dişten çok az aşındırma yapıldığı için geleneksel kaplamalara gore çok daha sağlıklıdırlar. Lamine latincede yaprak demektir. Sağlam dişte çok az inceltme yapıldığı için diğer kaplama çeşitlerine göre daha çok tercih ve tasiye edilmektedir. Kliniğimizde estetik diş hekimlerimiz tarafından %100 başarı oranıyla lamine diş uygulaması yaptırabilirsiniz.
Lamine, porselenden yapıldığı için aşınmaya karşı oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Porselen aynı zamanda çay kahve gibi maddelerden etkilenerek kolayca renk değiştirmez, kolay temizlenir. Diş taşı oluşumu lamine diş ile minimum denecek kadar azdır. 

 

Lamine Diş Kimlere Uygulanır?

Ön dişlerinde çürük veya travma sonucu kırıkları olan,
Ön dişlerinde fırçalama veya beslenme alışkanlıkarına bağlı olarak aşınma görülen,
Dişlerinde kalıcı renk değişikliği isteyen,
Ön dişlerinin boyutundan memnun olmayan,
Dişlerinin arasında diastema dediğimiz boşlukları bulunan,
Ön bölgede hafif çapraşıklığı olan ve ortodontik tedavi yaptırmak istemeyen bireylerde lamina uygulamaları yapılabilir.

Lamine Diş Fiyatları

Lamine diş fiyatlarımız, hastaların ağız ve diş durumuna göre değişiklik göstermektedir. Uzman hekimimizden fiyat bilgisi almak için hemen arayın veya randevunuzu alın.

Lamine Dişin Avantajları

Lamina uygulamaları için dişlerin yüzeyinde en fazla 0,3-0,5 mm aşındırma yapmak yeterlidir. Bu sayede digger kaplama sistemlerinde olduğu gibi diş dokularında kayıplar yaşanmaz.
Mock-up tekniği sayesinde hasta tedaviye başlamadan tedavi sonuçları üç boyutlu görülebilir.
Çay, kahve, sigara gibi dış etkenlerden renk değiştirmezler.
Porselen renk ve boyut değiştirmeyen bir malzeme olduğu için sonuçlar kalıcıdır.
Çok estetiktirler.

Lamine Diş Çekmeköy

Çekmeköy’ün tek A tipi diş polikliniği Superdent’de estetik diş tedaviniz olan lamine dişinizi güvenle, profesyonel diş hekimleriyle yaptırabilirsiniz.
Superdent mutlu gülüşler diler!